S.T.Z. „Return” Kowary

• Organizatorem rozgrywek deblowych  jestMusiatowicz Krzysztof  i Oskulski Robert
  • Mecze rozgrywane są wyłącznie na kortach i przez członków STZ „Return”
  • Mecze odbywają się zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Tenisowego.

• Rozgrywki będą odbywały się w grupach (jeśli będzie więcej niż 5 par), w grupach gramy systemem „każdy z każdym” Pary, które zajmą miejsca I i II w grupie przechodzą do półfinału i grają „na krzyż” z dwiema najlepszymi parami drugiej grupy. Natomiast pary, które nie „wejdą” do półfinałów rozgrywają mecz o miejsca dalsze, z parą która zajęła takie samo miejsce w drugiej grupie.

• Mecze rozgrywamy do dwóch setów wygranych (każdy set rozpoczynamy od stanu 1:1 w gemach)
  • Ewentualny trzeci set to tie break do 10.
  • W gemach przy stanie 40:40 rozgrywana jest tzw. „złota piłka”, para odbierająca wybiera returnującego. Która para wygra tę piłkę wygrywa gema.

• Jeżeli do turnieju zgłosi się mniej niż 6 par zostanie stworzona jedna grupa i również  rozgrywamy spotkania „każdy z każdym”, z tym , że o końcowej klasyfikacji decyduje miejsce w grupie.
  • W przypadku rozgrywek grupowych, jeśli dwie pary lub więcej będą miały taki sam stan punktów, to patrzymy na różnice gemów a później na wynik bezpośredniego spotkania.
  • Zawodnik podczas zapisów musi być fizycznie obecny na korcie, w innym przypadku nie zostanie zapisany do turnieju
  • Każdorazowo przed turniejem wśród zawodników zgłoszonych do zawodów wyłaniane są pary drogą losowania
  • Wszystkie mecze rozgrywane są w tym samym dniu.
  • Jeśli przed rozpoczęciem kolejnego meczu nie będzie zgłoszonej pary na korcie lub będzie niekompletna  to po 5 minutach (czas odmierza organizator  turnieju)  ogłaszany jest krecz i wpisywany wynik 0:6 dla przeciwników.

• Wszystkie mecze turniejowe, jeśli nie są rozegrane w tym samym dniu (kontuzja zawodnika, warunki atmosferyczne), muszą być dokończone w ciągu 7 dni. Jeśli w ciągu tego czasu mecze się nie odbędą, para która „unika” spotkania otrzymuje 0 punktów do klasyfikacji generalnej.

PUNKTACJA ZA ZAJĘTE MIEJSCA:

I miejsce (25 pkt.), II miejsce (20 pkt.), III (17 pkt.), IV (15 pkt.), V (13 pkt.), VI (10 pkt.), VII (8 pkt.), VIII (6 pkt.), IX-XII (4 pkt.)

Wszystkie kwestie sporne rozstrzygają organizatorzy rozgrywek!

Opracował: Oskulski Robert